Wycieczka "MALOWNICZE  BAŁKANY"  w dniach od 09.06.2014r. do 17.06.2014r.

1 DZIEŃ - 09.06.2014 r.

Zbiórka uczestników wycieczki  o godz. 22.00 w miejscu ustalonym z organizatorem. Wyjazd grupy    o godz. 22.15. Przejazd non stop w kierunku Węgier.

 

2 DZIEŃ - 10.06.2014 r.

Przyjazd do miejscowości Aggtelek -  która jest znana z unikalnego systemu jaskiniowego. Wśród 273 jaskiń krasowych najbardziej znana jest Jaskinia Baradla - 25,5 kilometrów długości. Zwiedzanie trasy turystycznej (ok. 1h) – pozwalającej na przedostanie się w głąb ziemi  przez jedno z naturalnych wejść. 

Przejazd w okolice  Miskolca – zwiedzanie winiarni połączone z degustacją regionalnych                win  i posiłkiem.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ - 11.06.2014 r.

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Złotych Piasków ok. 7.00. Przyjazd  do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ - 12.06.2014 r.

 

 Śniadanie, wypoczynek, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ - 13.06.2014 r.

Śniadanie. Przejazd do Bałczyka – to malownicza miejscowość położona nad morzem, otoczona wapiennymi skałami, z przepięknym ogrodem botanicznym oraz dawną letnią rezydencją rumuńskiej królowej Marii.

Kolejnym punktem programu będzie Kaliakra – skalisty przylądek wychodzący daleko  w morze, malowniczy rezerwat przyrody i dawna twierdza. Z miejscem tym związanych jest wiele legend – o czterdziestu dziewczynach, które związały się warkoczami i rzuciły          w morze, by nie popaść do niewoli tureckiej, a nawet o Świętym Mikołaju.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ - 14.06.2014

Śniadanie. Przejazd do Warny-  największego miasta wybrzeża i letniej stolicy Bułgarii, pełnego zabytków, z pięknym parkiem morskim i licznymi muzeami. Tutaj na obrzeżach miasta znajduje się także mauzoleum polsko-węgierskiego króla Władysława Warneńczyka, który poległ pod Warną  w roku 1444 w bitwie z Turkami.

W programie: zwiedzanie położonego nieopodal Złotych Piasków, XIV-wiecznego, wykutego w skale klasztoru Aładża Monastyr oraz wycieczka autokarowa po Warnie – oglądanie z okien autokaru najważniejszych zabytków i charakterystycznych punktów miasta, zwiedzanie cerkwi katedralnej Najświętszej Marii Panny oraz ewentualnie czas wolny na spacer czy też zakupy.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ -15.06.2014 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Rumunii. Po drodze krótka wizyta           w Bukareszcie. Przejazd przez miasto autokarem: Łuk Triumfalny przejazd pod Dom Ludu - Casa Poporului - obecnie gmach parlamentu, zbudowany za czasów Ceausescu. Jest to największy po waszyngtońskim Pentagonie pod względem powierzchni gmach      na świecie. Przejazd do Sinai - zwiedzanie bajecznego zamku królów rumuńskich Peles.

Przejazd do Brasova - zwiedzanie Czarnego Kościoła wraz z rynkiem. Z rynku można podziwiać napis BRASOV, w stylu napisu hollywoodzkiego na wzgórzu.

Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ - 16.06.2014 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Branu -  zwiedzanie XIV wiecznego Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Przejazd do Sibiu, zwiedzanie m. in. starówki z Dużym i Małym Rynkiem, magistratu, Starego Ratusza, mostu Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schodów Fingerling, placu Hueţ, kościoła ewangelickiego, Prawosławnej Cerkwi Metropolitalnej Św. Trójcy.

Przejazd do Alba Iulia - zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu m.in.: twierdzy Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii. Następnie zwiedzanie Biblioteki Battyáneum, Sali Zjednoczenia, Uniwersytetu oraz renesansowych pałaców Miclosza i Apora.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ - 17.06.2014 r.

śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.