Apetyt na południe

W dniu 19.05.2022r. (czwartek) w godzinach 14.00-16.00 w biurze koła ul. Orzechowa 5

będą przyjmowane wpłaty

pozostałej kwoty na wycieczkę.

Informacje dotyczące wycieczki w dniach 11.06-22.06.2022:

Dzień 1 11/06 (przejazd 1300 km – 24H)

Wyjazd z Sieradza w godzinach południowych. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2 12/06

W godzinach południowych przyjazd do Bolonii – miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem. Bolonia to kolebka europejskiej nauki i stolica włoskiej kuchni. Spacer po mieście1 Piazza Maggiore z Bazyliką św. Petroniusza (z zewnątrz), Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 13/06

Po śniadaniu przejazd w kierunku Neapolu Zwiedzanie stolicy włoskiego Południa – reprezentacyjny Plac Plebiscito z Pałacem Królewski, Galeria króla Umberto, zaułki neapolitańskiej starówki z uliczką Gregorio Armeno zajmowaną przez rzemieślników produkujących słynne neapolitańskie szopki. W czasie wolnym możliwość skosztowania pizzy – specjału, który narodził się właśnie w Neapolu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 14/06

Po śniadaniu przejazd do Pompejów - miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79r.n.e. Zwiedzanie strefy archeologicznej. Następnie wjazd na wysokość ok. 1000 m n.p.m. na Wezuwiusza - "uśpiony" wulkan górujący nad Zatoką Neapolitańską. Możliwość dojścia pieszo do wygasłego krateru, skąd rozciąga się widok na przepiękną panoramę na całą okolicę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 15/06

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na Wybrzeżu Amalfi – najbardziej znanym odcinku włoskiego wybrzeża z miasteczkami nadmorskimi i przytulonymi do klifów miasteczkami usytuowanymi wysoko nad morzem – zależnie od warunków pogodowych2 program będzie realizowany częściowo autokarem, a częściowo statkiem. Wizyta w Positano – jednym z najpiękniejszych miast włoskich. Rejs wzdłuż pełnego zatok i zatoczek wybrzeża do urokliwego Amalfi. Spacer po miasteczku, wizyta w katedrze św. Andrzeja. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 16/06

Po śniadaniu wizyta w niesamowitej Materze uważanej za jedno z najstarszych miast na świecie. Jej dawni mieszkańcy żyli w tzw. Sassi – grotach i jaskiniach głębokiego wąwozu. Następnie wizyta w bajkowym Alberobello – miejscowości słynącej z trulli – przedziwnych i niepowtarzalnych okrągłych kamiennych domów ze stożkowatymi dachami. Przejazd do hotelu w okolice Półwyspu Gargano, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – 8 17-18/06

Sniadanie. Dzień wolny – czas na plażowanie Przy dobrej pogodzie rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Półwyspu Gargano – możliwość zobaczenia miejsc niedostępnych od strony lądu – groty, zatoczki oraz trabucchi – dawne tradycyjne urządzenia służące do połowu ryb. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 19/06

Po śniadaniu zwiedzanie Półwyspu Gargano. Przejazd do San Giovanni Rotondo – zwiedzanie sanktuarium św. Ojca Pio, wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Dalej na trasie Monte Sant’Angelo położone na wysokości 800m.n.p.m. średniowieczne miasto znane z kultu Archanioła Michała i kościoła-groty. Przejazd na degustację lokalnych produktów – sery, wina, oliwa, słodycze (możliwość zakupów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 20/06

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do San Benedetto del Tronto, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z palm będącej symbolem Riwiery Palmowej. Czas wolny na plażowanie. Przejazd do Maceraty - usytuowanej jest na malowniczym wzgórzu, które otaczają średniowieczne mury obronne. Stare miasto stanowi labirynt wąskich i krętych uliczek, które zbiegają się na placu Piazza della Libertà. Przejazd na nocleg w okolice Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 21/06

Śniadanie, czas wolny. Wykwaterowanie w godz. południowych z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 12 22/06

Wczesne śniadanie po przekroczeniu granicy na terytorium PL

Przyjazd do Sieradza. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje:

 • Przejazd autokarem klasy lux (toaleta, barek, video, wc),
 • 9 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami)
 • 9 śniadań kontynentalnych i 9 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • Opieka pilota,
 • Przewodnicy lokalni,
 • Tour Guide (tzw. słuchawki),
 • Przejazdy komunikacją miejską (w zakresie koniecznym do realizacji programu),
 • Opłaty drogowe: Czechy, Austria, Włochy
 • Opłaty za wjazdy do włoskich miast, 
 • Opłaty parkingowe,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP,

Cena nie zawiera:

 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie oraz napoi do obiadokolacji
 • Wydatków własnych

UWAGA:

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a możliwość realizacji programu uzależniona od dostępności msc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania

Cena imprezy została skalkulowana wg kursu EUR z dnia 05.04.2022 przy min. 45 uczestnikach

Zastrzegamy sobie zmianę ceny przy zwyżce cen (kurs € oraz koszt paliwa)

Koszt wycieczki 2400 zł /os.

Zapisy na wycieczkę w dniu 22.04.2022r. w siedzibie biura w godzinach 12.00 - 16.00

(I rata 1000 zł / os.)