E Viva Espana - ZMIANA TERMINU WYJAZDU !!!

1 dzień 08.06.18:  Zbiórka godz. 03:30 (zatoczka PKS  na wprost  parkingu LIDLA) wyjazd z Sieradza . Przejazd tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Werony.
2 dzień 09.06.18: Śniadanie. Zwiedzanie Riwiery Francuskiej – Cannes Pałac Festiwalowy (z zew.) wraz z Aleją Gwiazd. Przyjazd na Costa Brava w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień 10.06.18: Śniadanie, całodniowy wypoczynek – czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.

4 dzień 11.06.18: Śniadanie, całodniowa wycieczka do Barcelony.

Barcelona - "To miasto ma czarodziejską moc. Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę" ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón). Stolica Katalonii, zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast Europy gdzie na każdym kroku możemy spotkać zabytki architektury. Urokliwe Las Ramblas, jedyny w swoim rodzaju Park Guell, zjawiskowa Sagrada Familia, przypominający o potędze Barcelony Port Vell i Kolumna Krzysztofa Kolumba, Dom Mili, Pałac Muzyki Katalońskiej, Pałac Narodowy. Zwiedzanie stadionu FC Barcelony. Powrót do hotelu. Obiadokolacja

5 dzień 12.06.18: Śniadanie, całodniowy wypoczynek – czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja

6 dzień 13.06.18: Śniadanie, całodniowa wycieczka do Montserrat.

Montserrat - Klasztor Benedyktyński malowniczo usytuowany na ok. 1000 metrze góry o wysokości 1236 m. Klasztor położony około 40 km od Barcelony jest corocznie celem odwiedzin tysięcy turystów z całego świata. Klasztor wybudowana po tym jak znaleziono tam figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem ("La Moreneta" - "Czarnulki"), która wg legendy została przywieziona do Hiszpania przez Św. Piotra. Klasztor jest drugim co do wielkości ośrodkiem pielgrzymkowym w Hiszpanii, zaraz po Santiago de Compostela. Ze szczytu można podziwiać całą Katalonie gdyż góra jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej. Powrót do Hotelu. Obiadokolacja.

7 dzień 14.06.18: Śniadanie, wjazd do Girony - jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii znajduje się właśnie w Gironie. Atrakcją miasta są również jego mury, których powstanie datowane jest na I wiek p.n.e.,  a także katedra, która za czasów Maurów pełniła funkcję meczetu. Uroku miastu dodają kolorowe domu, które cieszą oko rozciągając się nad rzeką Onyar. Polecamy również udać się na czerwony most (Pont de les Peixateries Velles) zbudowany m.in. przez Gustawa Eiffela. Będąc w Gironie należy również zwrócić uwagę na jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic Żydowskich w Europie.

Powrót do Hotelu, po południu czas na zwiedzanie Ogrodów Blanes.

8 dzień 15.06.18: Śniadanie, czas wolny na plażowanie.
9 dzień 16.06.18: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Francji. Zakwaterowanie - nocleg tranzytowy                 w okolicach Paryża. Obiadokolacja.
10 dzień 17.06.18: Śniadanie. Zwiedzanie Paryża. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
11 dzień 18.06.18: Przyjazd do Polski. Posiłek. Zakończenie imprezy  w godz. popołudniowo/wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Noclegi: 2 noclegi tranzytowe (jeden nocleg w okolicy Werony, jeden nocleg w okolicy Paryża);

7 noclegów w hotelu **/*** na Costa Brava

 • Wyżywienie: 2 śniadania kontynentalne, 2 obiadokolacje podczas noclegów tranzytowych,

7 śniadań i 7 obiadokolacji w Hotelu w Hiszpanii,

 • Realizacja programu: Barcelona, Montserrat, Girona, Paryż
 • Bilety wstępu:

  Sagrada Familia,

  Park Guell,

  Stadion FC Barcelona,

  Ogród Mari Murtra w Blanes

 •  Ubezpieczenie:  KL, NNW, OC, bagaż (wg Warunków Uczestnictwa)  -, T.U. Signal Iduna na czas przejazdu poza  granicami Polski i czas pobytu na miejscu: kosztów leczenia KL (do 15.000 EURO), następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (do 7.000 zł), odpowiedzialności cywilnej OC (do 20.000 EURO), bagaż podręczny (do 800 zł)
 •  Opieka pilota.
 •  Taksa klimatyczna (płatną na miejscu)– ok. 1 EURO/1 os./1 dzień, do 16 lat - gratis.
 •  Opłata miejscowa (płatna przy rezerwacji) - 100 zł / os./turnus.
 •  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.

 Cena nie zawiera:

 • Napojów do obiadokolacji,
 • Dopłata do pokoju typu singiel - 550 zł / osoba / turnus.

 

 

Podczas pobytu na Costa Brava dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża COSTA BRAVA – orientacyjny koszt – 27 €/os.

 

   Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie