W dniu 12.09.2023r. o godz.14.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbyła się I Wojewódzka Senioriada Sportowo- Rekreacyjna w następujących konkurencjach:               bieg na 40 m, rzut do kosza, skok w dal z miejsca,rzut piłeczką palantową, strzał na bramkę,rzut ringo, przeciąganie liny oraz taniec rock-roll.                                                                                                                 
Udział wzięła drużyna Koła Emerytów i Rencistów przy ZK w Sieradzu w składzie:
1. DARIUSZ BINEK
2. WIESŁAW JĘDRZEJEWSKI 
3.TERESA KOWALCZYK
4.WŁADYSŁAW KOWALCZYK
5.WITOLD KOMZA
6.PAWEŁ LASZCZYK
7.EUGENIUSZ OGRODNICZAK
8.SŁAWOMIR ŚWINIARSKI
9.PIOTR WILCZYŃSKI -  KIEROWNIK DRUŻYNY
                                                                                           
Pragniemy poinformować iż w/w zawodach zajęliśmy I MIEJSCE  w Województwie Łódzkim, za co otrzymaliśmy piękny puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego oraz każdy z uczestników pamiątkowe dyplomy. Składamy  gratulacje  ww. drużynie oraz zachęcamy do udziału zostałych członków naszego koła.
Informujemy iż w dniu 05.10.2023r. o godz 16.00 tj. czwartek odbędzie się spotkanie rozrywkowo-sportowo-integracyjne w restauracji Przystań  na MOSiR Sieradz. W spotkaniu udział biorą zaprzyjaźnione związki służb mundurowych z terenu miasta Sieradz tj Koło Żołnierzy Wojska Polskiego oraz dwa Koła Emerytów Policji.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału  - ilość miejsc ograniczona
Wpisowe 50 ZŁ od osoby .
Wpłaty będzie można dokonać w dniu 29.09.2023r. w siedzibie  naszego Koła Emerytów i Rencistów w godz. 14.00 -16.00.
Zachęcamy do wzięcia  udziału w spotkaniu  przy muzyce oraz bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej

połączone

z nadaniem sztandaru dla jednostki Zakład Karny w Sieradzu

KOMUNIKAT !!!

Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała wyasygnował środki na bezpłatne wejściówki na lodowisko  „SIRKA” w Sieradzu  ul. Mickiewicza 6 w okresie ferii zimowych tj. od 16.01 – 29.01.2023 r. dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta Sieradza. Na wniosek Radnego Miasta Sieradza Ryszarda Perki z lodowiska w tym okresie również bezpłatnie będą mogły korzystać Babcie i Dziadkowie służb mundurowych za okazaniem legitymacji emeryckiej.

Wykorzystując tę sytuację, oraz fakt, że w dniu 21. 01.2023 r . przypada „Dzień Babci”, a w dniu następnym „Dzień Dziadka”  Sieradzkie Stowarzyszenie Sportowe „Wspólnota” wspólnie z Emeryckimi Zarządami Kół  Służb Mundurowych: Policji, Wojska i Zakładu Karnego w Sieradzu organizuje na terenie lodowiska „SIRKA” w Sieradzu w dniu 21.01.2023 symboliczne obchody „Dnia Babci i Dziadka”, na które zaprasza bezpłatnie emerytki i emerytów służb mundurowych wraz z wnukami. Rozpoczęcie imprezy godzina 13.00. W programie organizatorzy przewidzieli kilka konkursów w formie zabawy na tafli lodowiska a następnie ciepły poczęstunek.

Wypożyczenie łyżew odpłatne.

Dla mniejszych pociech lub chętnych Babć i dziadków chcących wraz z najmłodszymi wnukami wziąć udział w zabawie na tafli lodowiska nie będzie ona czyszczona by można  byłoby wejść bezpiecznie na taflę lodowiska obuwiu.

W imieniu organizatorów:

Prezes koła SEiRP w Sieradzu

Zbigniew Sośnicki.

DŹWIRZYNO